Blog

12/2 /19
Mexiko
Poslední kontrola zavazadel a zítra opět na letiště. Tentokrát směr západ a Mexiko. Začínáme v Cancúnu, kde se na moři pokusíme nafotit jedny z nejrychlejších mořských živočichů, plachetníky při lovu. Následně přelet na západ a po nalodění a absolování cca 19 hodin plavby se nám ukáží ostrůvky Socorra. Lokalita, kam připlouvají největší manty na světě. Dále delfíni, žraloci, hejna ryb a v tuto dobu se může ukázat i keporkak. Tím to ještě nekončí a další focení je naplánované na poloostrově Baja. Budu se snažit vkládat opět nějaké informace, pokud budu na přijmu.
4/12 /18
Kosatky Norsko
Kosatka dravá bylo vždy mé srdcové téma. Poprvé jsem se s ní naživo setkal na Aljašce a mou touhu je opět vidět to jen umocnilo. O lokalitě v Norsku jsem věděl už několik let, ale bylo to v šuplíku budoucích cest. Až tento rok jsem začal aktivněji se zajímat o tuto možnost a prvotní plán byl stanoven na zimu roku 19. Náhoda chtěla a já se sem dostal i o rok dřív, za účelem filmování těchto vlků moře.
26/5 /18
Kamčatka 2018
Zavazadla opět přetékají hračkami k focení a snad je budu mít šanci použít. Zítra dopoledne nasedáme do letadla a přes Moskvu směr Kamčatka. Plán? Cesta na sever k sopce Klučevská a tamní zapomenutá místa. Snad i Kurilské jezero a medvědi na jihu. Ale hlavně, velká neznámá. Co jsme už nesehnali, je sprej proti medvědům, prý to bude ten nejpomalejší z nás. I přes to se na ty noci ve stanu a v opravdové divočině opět těším. Pokud to půjde, tak se budu snažit sem něco vkládat. Držte palce a До свида́ния!
5/8 /17
Žralok veliký, Skotsko 2017
Prehistorický žralok, který je druhým největším na světě, žralok obrovský (Cetorhinus maximus). Vyskytuje se v chladných vodách a na pár týdnů se připlouvá krmit i k břehům Skotska. Nasledně mizí a mnohdy nevíme, kam. Vyrazil jsem za touto parybou, která dorůstá až deseti metrů do chladných vod vnějších Hebrid. Snad bude přát štěstí a s tímto mírumilovným tvorem půjdeme do vody. Držte palce, za hodinu odplouvám z Obanu na ostrov Coll.
22/4 /17
Jihoafrická republika
Po pěti letech nastal čas, opět se vrátit do Jihoafrické republiky. Má cesta mě sice zavede na stejná místa, která jsem už několikrát v minulosti navštívil, ale tentokrát to bude s nádechem nového cíle. První zastávka bude městečko Simon's Townu, odkud nás čekají vyjížďky za potápěním v kelpu. Jak za jedinečnou faunou tohoto prostředí, tak hlavně za žralokem sedmižábrým. Další z paryb, které ještě nemám na fotce, tak je žralok modrý a mako, za kterým se vydáme dále od pevniny a budeme se snažit se k nim dostat. Modráci by měla být snad i jistota, ale u nejrychlejšího žraloka na světě to je s otazníkem. Na závěr se přesunu ještě do městečka Gansbaai a na pár dní se opět podívám na velkého bílého. Tak nám držte palce, 22.4. nám to letí směr Afrika :-)
24/8 /16
Tonga, Fidži a Nový Zéland 2016
Křišťálově čistá voda, kterou se nesou písně rozvášněných samců keporkaka (Megaptera novaeangliae), jejich písně jsou určené samicím, které do místních vod připlouvají rodit svá mláďata a opět hledat nápadníky pro další pokolení. Snad jediné místo na světě, kde se ještě dá bez větších potíží toto divadlo sledovat. Tímto potápěním si plním další obrovský sen. Cesta mě zavede na malinkatý ostrůvek Vava'u, v souostroví Tonga, kde doufám v setkání s velrybami. Z Tongy následně přelétám na Fidži a potápko se žraloky. Nakonec mě čeká trocha cestování po souši na Novém Zélandě. Tímto Vás zvu na tento blog, kde se budu snažit , vkládat za pochodu některé fotky a zážitky. Tak jdeme na to :) :
25/3 /16
Skotsko 2014
Jezera,hory, útesy bičované rozbouřeným mořem, bájné rytířské příběhy staré snad jak lidstvo samo, hrady, zámky, samota, mnoho ovcí, zima a whisky. To jsou asi myšlenky mnoha lidí, při vyslovení slova Skotsko.
3/10 /14
Bimini 2015
Bimini, malý zapadlý ostrůvek ležící v Bahamském souostroví. Pro našince ničím zajímavý, ovšem pro milovníky žraloků známý po celém světě. Leží tu významná vyzkumná laboratoř na žraloky. Na lokalitách okolo ostrova, nepříliš vzdálených od sebe, narazíte na různé druhy žraloků. Žije zde i mnoho endemických živočichů od savců, hadů, ptáku až po kraby. A hlavně tam panuje naprostý klid od bláznivého světa okolo.
21/7 /14
Finsko 2014
Sedíme v malé budce na zemi uprostřed fisnkých lesů. Jeden fotoaparát namířený před sebe na malou paseku a druhý vystrčený k jezeru na pravé straně, směrem k ruské hranici,která je odsud vzdálená už jen pár stovek metrů. Jsme ve střední části východního Finska a čekáme, zda-li se ukáží medvědi, vlci a při velkém štěstí i rosomáci. Celkem nás zde čekají čtyři dny pobytu, během nichž navštívíme dvě lokality.
13/7 /14
Létající žraloci
Dá se říct, že po několika letech se tohle focení v Jihoafrické republice pro mě stalo jednou velkou srdcovkou, kdy jsem na místě strávil již mnoho dní. Jde o malý ostrůvek Seal Island v zátoce False bay, kde pravidelně lachtani jihoafričtí kladou svá mláďata. Stádo čítající více jak padesát ticíc hlav, každým rokem přitahuje žraločího top predátora. Žraloka bílého. ten si sem připlouvá zpestřit svůj rybí jídleníček. Při lovu, používá jedinečnou taktiku, lov tzv.: breache, kdy se lovec přesahující několik metrů a vážící i přes tunu, vymrštit z hlubin nad hladinu. I lachtani však vědí o tomto hostu a tak si vynalezli své obrané praktiky, jak se nestat jídleníčkem na žraločím talíři.
13 článků
2 strany
1 2 následující